Historia

Hodowlą zwierząt interesuję się od zawsze, dlatego ukończyłem studia o kierunku zootechnicznym w SGGW w Warszawie. W moim gospodarstwie mieszkają konie, kozy, koty, kury i oczywiście psy. Doceniam pracę hodowlaną polegającą na utrwalaniu i ujednolicaniu określonych - pożądanych cech u zwierząt. Dodatkowo fascynują mnie zwierzęta, z którymi można nawiązać bliskie relacje, niekoniecznie poprzez metodę „kija i marchewki”. Wiem, że można stworzyć wspaniałą więź człowieka i zwierzęcia w oparciu o codzienny, spontaniczny i niewymuszony kontakt. Moje ukochane zwierzęta zaliczam do grona moich przyjaciół, nigdy o nich nie zapominam.  

Podobają mi się wszystkie rasy psów, szczególnie interesuje mnie hodowla chartów polskich i owczarków podhalańskich, niemniej moja miłość to Polskie Owczarki Nizinne.

Polskie owczarki nizinne poznałem w hodowli Katarzyny Jaroszyńskiej „z Kuny”. Tam zauroczył mnie HETMAN z Matecznika Diany (O:CIS z Matecznika Diany M:BRUSSA z Doliny Biebrzy). Jego nieprawdopodobny charakter i wygląd wzbudziły we mnie podziw. Chciałem posiadać i hodować takie psy. Tak zaczęła się moja przygoda z kynologią i PON-ami.

 

©

Hodowla "z Winory"
Zbigniew Zadroga
telefony: 609-555-676, 0-29 757-81-69
mail: zzadroga@op.pl